-

خرید و راه اندازی خط تلفن 4 یا 5 رقمی (E1) یا سیپ ترانک تلفن ثابت

(Total 5 Votes : 5 of 5)

توجه : 

  • خط 5 رقمی تنها توسط مخابرات به شرکت های ثبت شده دارای کد اقتصادی  ارائه می شود و بدون داشتن کد اقتصادی خرید خط امکان پذیر نیست.
  • ویپ پارس تجهیزات مودم، مرکز تماس VOIP و راه اندازی خطوط را بر عهده دارد و خط تنها و تنها توسط مخابرات واگذار می شود. نه تنها ویپ پارس بلکه هیچ شرکت دیگری حق فروش این خطوط را ندارد.
  • در صورتی که دارای شرکت ثبت شده با کد اقتصادی هستید ابتدا به امور مشترکین منطقه مراجعه نموده و تشکیل پرونده بدهید. پس از تحویل زوج سیم (E1 یا سیپ ترانک) با ما تماس بگیرید.

 

چگونه خط تلفن 4 رقمی یا 5 رقمی تلفن ثابت خریداری کنیم؟

به خطوط چهار رقمی یا پنج رقمی در سیستم مخابراتی ایران اصطلاحا سرشماره می گویند. در حال حاضر سرشماره های 4 یا 5 رقمی را می توان بصورت تماس یک طرفه یا دو طرفه با قیمت های مختلف خریداری کرد. این خدمات صرفا به اشخاص حقوقی با ارائه مدارک رسمی داده می شود. این خطوط معمولا بصورت E1 بوده و برای استفاده از آن می بایست تجهیزات مودم E1 از طرف مخابرات در محل مخابرات و همچنین محل خریدار خط نصب شود. مخابرات هزینه مودم ها و همچنین هزینه خرید و نگهداری این خطوط را از مشتری دریافت می کند که بسته به مراکز مخابراتی مختلف این تعرفه ها متفاوت است. بنابراین چنانچه قصد خریداری خط 4 یا 5 رقمی را دارید باید به مخابرات منطقه خود مراجعه کرده و از آنها در مورد نحوه ثبت نام خطوط E1 سوال کنید.

خط تلفن E1 چیست؟

خط تلفن E1 به خطوطی می گویند که قادرند تا 30 خط تلفنی را از طریق یک زوج سیم تلفن منتقل کنند. پهنای باند این خطوط 2 مگابیت در ثانیه بوده و برای استفاده از آنها نیاز به مودم مخصوص می باشد. مراکز مخابراتی ایران خط E1 را به همراه سرشماره های 4 یا 5 رقمی به شرکت ها یا سازمان ها ارائه می دهند. یکی از ویژگی های مهم خطوط E1 این است که برای استفاده از 30 خط تلفنی نیاز به سیم کشی 30 زوج سیم تلفن نیست بلکه تنها با یک زوج سیم تلفن معمولی می توان تا 30 خط را از مخابرات دریافت کرد.

خرید خط تلفن e1

برای استفاده از خطوط E1 )خطوط 4 یا 5 رقمی( چه امکاناتی مورد نیاز است؟

برای استفاده از خطوط E1 نیاز به یک سیستم سانترال E1 است. سانترال های E1 دارای پورت مخصوص ای وان بوده و می توانند ترانک خط را به داخلی ها متصل کنند. نسل جدید سانترال ها (سیستم ویپ) از طریق یک دستگاه گیتوی E1 می تواند خطوط را به شبکه هدایت کنند. بنابراین به همراه خرید خطوط E1 می بایست یک سیستم سانترال داخلی E1 نیز تهیه کنید.